Nietrzymanie moczu to termin dolegliwości, z jaką musi żyć spora ilość osób w Polsce. Może ono występować u przedstawicielek płci żeńskiej, jak i mężczyzn. Większą część przypadków przedstawiają jednak kobiety. Zagrożenie chorobą zwiększa się jednocześnie wraz z wiekiem oraz wraz z ilością przebytych ciąż.
W naszym serwisie znajdziesz więcej informacji o sondzie dopochwowej do elektrostymulatorów mięśni dna macicy Najpowszechniej występującą odmianą NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Charakteryzuje je mimowolny wyciek strużki moczu w trakcie podejmowania wysiłku. Jest to związane z różnorakimi sytuacjami – od uprawiania sportu, aż po naturalne czynności, jak kichanie czy kaszel.
Joga a ntm czytaj więcej w naszym serwisie
Wyjątkowo uciążliwy jest też fakt, że z upływem czasu choroba ulega nasileniu. Co istotne, opróżnienia pęcherza nie zapowiadają żadnego rodzaju objawy alarmujące. Najpopularniejszą genezę NTM można określić jako osłabienie mięśni dna miednicy. Odpowiedzialność za to ponoszą takie czynniki sprawcze jak wielokrotne lub ciężko przebyte ciąże oraz porody, ale także zmiany hormonalne. Istotnym elementem zapobiegawczym jest regularne podejmowanie ćwiczeń Kegla – w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Zestawienia procentowe nie przedstawiają się w sposób napawający optymizmem. W Polsce na NTM cierpią niemal 4 miliony osób, z czego większy procent przedstawiają panie. Skompletowanie dokładnych danych jest jednak kłopotliwe.
Ważne informacje na temat leczenia ntm w łódzkim
Choroba w wielu wypadkach też pozostaje nie poddana diagnozowaniu, ponieważ wciąż jeszcze stanowi budzący wstyd dla kobiet kłopot. Takie emocje nie pozwalają rozpoczęcie terapii. Tymczasem tutaj kluczowe znaczenie ma okres czasu, jaki mija od zauważenia przejawów NTM, do momentu zapoczątkowania procesu terapeutycznego.

Dodaj komentarz